Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2017-03-13 15:22:37
Spośród wiosennych nowości Skrzata trzy tytuły zasługują na specjalne wyróżnienie. To, co je łączy, to popularni zagraniczni autorzy. Poprzez pozytywne historie i równie pozytywnych bohaterów wyraźnie wskazują, co w życiu jest najistotniejsze: miłość, przyjaźń, szczerość, spełnianie marzeń. Książki uzupełnione fantastycznymi ilustracjami wprowadzają czytelnika
w świat, którego nie chce się opuszczać.
„Cukierenka Panny Euforbii” autorstwa Luigiego Ballerini`ego i uzupełniona ilustracjami Sary Benecino, nagrodzona w 2014 roku prestiżową Nagrodą im. H.Ch. Andersena, jest przeznaczona głównie dla czytelników nastoletnich. Wzrusza i udowadnia, że nie ma większej siły niż sympatia i wiara w drugiego człowieka. Dwunastoletnia Marta mieszka razem z tatą i nadopiekuńczą babcią. Któregoś dnia dziewczyna dostaje od losu niepowtarzalną szansę, aby wraz z nieśmiałym Matteo uczestniczyć w kursie pieczenia ciasteczek w niezwykłej cukierni. Pracująca w niej ekscentryczna Panna Euforbia, mistrzyni wypieków, zabiera ich w świat magicznych ciast, deserów i wielu innych słodyczy. Ciasteczka „szyte na miarę”, którym Euforbia nadaje oryginalne nazwy, stają się lekarstwem na najróżniejsze ludzkie problemy, na przykład niespełnioną miłość. Jednak w pewnym momencie nad cukiernią zbierają się ciemne chmury…
„Cukierenka Panny Euforbii” to pełna włoskiego klimatu, ciepła i urocza opowieść o przezwyciężaniu własnych słabości, ogromnej sile przyjaźni oraz pasji do pieczenia. A także inspiracja do tworzenia fantastycznych smakołyków!
Równie pozytywny świat i bohaterowie, z którymi młody czytelnik zaprzyjaźnia się już od pierwszych stron, pojawiają się w dwóch książkach serii „Magiczna kwiaciarnia”, autorstwa Giny Mayer – popularnej niemieckiej pisarki. Obie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 8 roku życia. Uzupełnione kwitnącymi, niezwykle barwnymi ilustracjami Joëlle Tourlonias zachwycają!
Pierwsza z nich „Magiczna kwiaciarnia. Tajemnica za tajemnicą” przez 5 miesięcy widniała na liście bestsellerów „Spiegla” – wpływowego niemieckiego tygodnika. Tytuł stopniowo wprowadza czytelnika w życie głównej bohaterki. Wesoła, błyskotliwa i urocza rudowłosa Violet wychowuje się w rodzinie zastępczej. Każdą wolną chwilę spędza jednak w kwiaciarni cioci Abigail – siostry swojej matki, której dziewczynka nie poznała. Matka zginęła w wypadku, kiedy Violet była jeszcze malutka. Pojawienie się cioci, jedynej krewnej, zmienia diametralnie życie radosnej dziewięciolatki. Z zamiłowaniem uczy się pielęgnować złotożółte narcyzy i jasnoniebieskie hiacynty, a gdy nikt nie patrzy zapoznaje się z… „Magiczną księgą kwiatów”, wokół której zaczyna krążyć wiele tajemnic i niedopowiedzeń. Dziewczynka wie, że to zakazany przedmiot, ale tylko dzięki niemu może pomóc zmęczonej pianistce Fiorelli i zakochanemu nauczycielowi Bachelorowi. Dziecięcy brak rozwagi, nieograniczona ciekawość, ale też cudowna wrażliwość na krzywdę innych doprowadzają do niesamowitych wydarzeń, które wzbudzają w Violet jeszcze większe podejrzenia wobec… własnej cioci i cytrynowożółtej księgi. Podczas każdej z przygód rudowłosej dziewczynce towarzyszą przyjaciele – zabawne rodzeństwo bliźniaków Jack i Zack, gadatliwa papuga Lady Madonna oraz niezwykle zagadkowy kot Lord Nelson. Książka kończy się tajemnym przepisem cioci Abigail na cukierki lawendowe, które „natychmiast polepszają humor oraz są świetnym prezentem dla przyjaciół, chociaż jeszcze bardziej nadają się do zjedzenia ich samemu”.
Po drugą część historii o magicznej kwiaciarni sięga się z jeszcze większą przyjemnością. Jeśli czytelnik poznał już sympatyczną Violet i pozostałych bohaterów, z pewnością zapozna się z „Czarodziejskim sposobem na szczęście”. Kolejna dawka ciekawych i pouczających przygód z magią w tle, fantastyczne opisy nieprzeciętnych roślin, przepiękne ilustracje – to wszystko pojawia się w tej niewielkiej książeczce. I znowu cała kwiaciarnia na głowie Violet, która obiecała cioci Abigail, że przypilnuje pupili, podczas jej pobytu w szpitalu. A co najważniejsze – musi zająć się ukochanymi roślinami! Do tego jeszcze przestroga cioci: nie zaglądać do „Magicznej księgi kwiatów”. Jednak dotrzymanie obietnicy nie jest takie łatwe – zbliża się Dzień Sportu, a Olli, szkolny zarozumialec, coraz bardziej wyśmiewa się z przyjaciela Violet – Zacka. Tym razem również nie obejdzie się bez czarów… Książka zakończona jest tajemnym przepisem cioci Abigail na marcepanowe rożki z magią róż, które „są wspaniałą przekąską podczas przerwy. Pasują też doskonale do herbaty lub kakao”.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.